Mer information

OBS Endast 20kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11.00 2014-10-26 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 23/10-14 Kl 17.00-19.00
Lördagen den 25/10-14 Kl 12.00-13.00
Söndagen den 26/10-14 från Kl 10.00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

592 objekt | Auktionsdatum: 26 oktober 2014

Div Låda

Katalognr.
2592
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Div Låda

Katalognr.
2591
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Textil

Katalognr.
2590
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Antik & Auktion

Katalognr.
2589
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

1389 objekt | Auktionsdatum: 26 oktober 2014

2st Trälådor

Katalognr.
1391
Varunr
86044
Högsta Bud
140.00 SEK
Lägg bud

2st Trälådor

Katalognr.
1390
Varunr
86043
Högsta Bud
160.00 SEK
Lägg bud

Asbjörn Wien Oljemålning

Katalognr.
1389
Varunr
86027
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Bord

Katalognr.
1388
Varunr
86026
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Vykort

Katalognr.
1387
Varunr
86022
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Nysilverbestick

Katalognr.
1386
Varunr
86021
Högsta Bud
160.00 SEK
Lägg bud

Bila

Katalognr.
1385
Varunr
86016
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Taklampa

Katalognr.
1384
Varunr
86013
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Lyftkran

Katalognr.
1383
Varunr
86012
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Schatull

Katalognr.
1382
Varunr
86009
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Fickur

Katalognr.
1381
Varunr
86008
Högsta Bud
140.00 SEK
Lägg bud

5st Etsningar E Ekroth

Katalognr.
1380
Varunr
86007
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»