Mer information

OBS Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11.00 2017-10-08 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 5/11-17 Kl
Lördagen den 7/1-17 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 8/1-17 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

823 objekt | Auktionsdatum: 08 januari 2017

Akvarell

Katalognr.
2823
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Torsten Hult Lito

Katalognr.
2822
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Ruth Goldmann-Grosin Lito

Katalognr.
2821
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Lito

Katalognr.
2820
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

975 objekt | Auktionsdatum: 08 januari 2017

Fender

Katalognr.
1007
Varunr
135109
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Djupmätare

Katalognr.
1006
Varunr
135108
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Fotogenlampa

Katalognr.
1005
Varunr
135107
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Båtventil

Katalognr.
1004
Varunr
135106
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Barometer Schatz

Katalognr.
1003
Varunr
135105
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Fotogenlampa

Katalognr.
1002
Varunr
135104
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Bokhylla Bodafors Bertil Fridhagen

Katalognr.
1001
Varunr
135103
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Oljemålning

Katalognr.
969
Varunr
135102
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Ragnar Ring Lito

Katalognr.
968
Varunr
135098
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Ardy Strüwer Lito

Katalognr.
967
Varunr
135097
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Oljemålning

Katalognr.
966
Varunr
135096
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Olle Bonniér Lito

Katalognr.
965
Varunr
135095
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»