Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11.00 2017-04-02 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 30/3-17 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 1/4-17 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 2/4-17 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

1005 objekt | Auktionsdatum: 02 april 2017

Rölakanmatta Ulla Parldal

Katalognr.
3007
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Soffbord Höjbart

Katalognr.
3006
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Hylla Stringmodell

Katalognr.
3005
Högsta Bud
300.00 SEK
Lägg bud

Karmstol Nordiska Kompaniet Triva Bengt Ruda

Katalognr.
3004
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

1209 objekt | Auktionsdatum: 02 april 2017

Sparbössa

Katalognr.
1209
Varunr
140316
Högsta Bud
450.00 SEK
Lägg bud

Huv

Katalognr.
1175
Varunr
140177
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Jordglob

Katalognr.
1167
Varunr
140161
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Tomte Rolf Heby

Katalognr.
1148
Varunr
140126
Högsta Bud
4 400.00 SEK
Lägg bud

Ljusstake Brons, Athena, Oscar Antonsson, Ystad

Katalognr.
1120
Varunr
140009
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Bronsskulptur

Katalognr.
1119
Varunr
140008
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Ridspö i silverplate England tidigt 1900 tal

Katalognr.
1101
Varunr
139963
Högsta Bud
400.00 SEK
Lägg bud

Receptions klocka i mässing omkring år 1900

Katalognr.
1075
Varunr
139907
Högsta Bud
180.00 SEK
Lägg bud

Skänkkanna tenn stämplad London

Katalognr.
1049
Varunr
139870
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Tennljusstakar C.E.Magnusson Stockholm 1982

Katalognr.
1048
Varunr
139869
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Lockskål, Ljusstakar malm

Katalognr.
1035
Varunr
139856
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»