Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11:00 2017-12-03 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 30/11-17 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 2/12-17 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 3/12-17 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

1058 objekt | Auktionsdatum: 03 december 2017

Lars Nordin Lito

Katalognr.
3058
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Vägglampa Musse Pigg

Katalognr.
3057
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

2st Ytterlampor

Katalognr.
3056
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Div Rörstrand Singapore

Katalognr.
3055
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

1136 objekt | Auktionsdatum: 03 december 2017

Orrefors Gunnar Cyrén Kristallskål

Katalognr.
1133
Varunr
153654
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Kosta Boda Bertil Vallien

Katalognr.
1130
Varunr
153651
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Iittala Alvar Aalto Vaser

Katalognr.
1106
Varunr
153562
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Boda Bertil Vallien Vas

Katalognr.
1095
Varunr
153514
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Kosta Boda Bertil Vallien 2st Vaser

Katalognr.
1094
Varunr
153511
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Vas Holmegaard Per Lutken" Carnaby"

Katalognr.
1091
Varunr
153507
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Vas Holmegaard Otto Baur 1960-tal

Katalognr.
1090
Varunr
153505
Högsta Bud
350.00 SEK
Lägg bud

2st Veckadeskålar

Katalognr.
1071
Varunr
153449
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Iittala Ultima Thule

Katalognr.
1070
Varunr
153448
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

2st Kristallskålar Orrefors Sven Palmqvist

Katalognr.
1062
Varunr
153440
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Kristallskål Alf Johansson Sjöhyttan

Katalognr.
1061
Varunr
153439
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Murano Skål

Katalognr.
1060
Varunr
153438
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«123456789»