Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11.00 2017-06-18 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 15/6-17 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 17/6-17 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 18/6-17 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

465 objekt | Auktionsdatum: 18 juni 2017

Fuskspis

Katalognr.
2466
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Stegstol

Katalognr.
2465
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Dammsugare Electrolux

Katalognr.
2464
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Luftrenare

Katalognr.
2463
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

724 objekt | Auktionsdatum: 18 juni 2017

Vas Edvin Ollers

Katalognr.
655
Varunr
143635
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Orrefors Vas Tusen Fönster

Katalognr.
654
Varunr
143634
Högsta Bud
140.00 SEK
Lägg bud

Swarovski

Katalognr.
653
Varunr
143633
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Swarovski

Katalognr.
652
Varunr
143632
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Swarovski

Katalognr.
651
Varunr
143631
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Swarovski

Katalognr.
650
Varunr
143630
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Kosta Wärff

Katalognr.
649
Varunr
143629
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Boda Bertil Vallien Kristallljusstakar

Katalognr.
648
Varunr
143627
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Fruktskål 1800-tal

Katalognr.
647
Varunr
143626
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Fruktskål 1800-tal

Katalognr.
646
Varunr
143625
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Skål, Ljusstakar "Sofiero" Orrefors Gunnar Cyrén

Katalognr.
604
Varunr
143508
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Vas "Sofiero" Orrefors Gunnar Cyrén

Katalognr.
603
Varunr
143507
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»