Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11:00 2018-03-25 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 22/3-18 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 24/3-18 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 25/3-18 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

642 objekt | Auktionsdatum: 25 mars 2018

Hällristningar C.G. Karlssons Stenhuggeri AB

Katalognr.
2642
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Keramikskål Margot Öjemark-Wiik Hälsingland

Katalognr.
2641
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Div Textil

Katalognr.
2640
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Div Låda

Katalognr.
2639
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

813 objekt | Auktionsdatum: 25 mars 2018

Alvar Aalto Vas

Katalognr.
799
Varunr
157252
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Efterrättsskålar Johansfors

Katalognr.
790
Varunr
157232
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Iittala "Niva" Tapio Wirkkala

Katalognr.
789
Varunr
157231
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

6st Sifoner

Katalognr.
788
Varunr
157229
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

6st Sifoner

Katalognr.
787
Varunr
157228
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

6st Sifoner

Katalognr.
786
Varunr
157227
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Kristallkaraff

Katalognr.
726
Varunr
157079
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Fruktskål 1800-tal

Katalognr.
725
Varunr
157078
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Veckadskål 1800 tal

Katalognr.
724
Varunr
157077
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Orrefors Gunnar Cyrén Kristallskål Sofiero

Katalognr.
723
Varunr
157076
Högsta Bud
140.00 SEK
Lägg bud

Glasblock Royal Krona Mats Jonasson

Katalognr.
722
Varunr
157075
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Kristallvas Kosta Vicke Lindstrand

Katalognr.
678
Varunr
157027
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«1234»