Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11:00 2017-12-03 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 30/11-17 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 2/12-17 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 3/12-17 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

1058 objekt | Auktionsdatum: 03 december 2017

Lars Nordin Lito

Katalognr.
3058
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Vägglampa Musse Pigg

Katalognr.
3057
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

2st Ytterlampor

Katalognr.
3056
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Div Rörstrand Singapore

Katalognr.
3055
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

1136 objekt | Auktionsdatum: 03 december 2017

Spindelur

Katalognr.
1101
Varunr
153527
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Fickur Omega

Katalognr.
1100
Varunr
153526
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

3st Fickur

Katalognr.
1099
Varunr
153525
Högsta Bud
160.00 SEK
Lägg bud

Bordsur

Katalognr.
1098
Varunr
153520
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Guldpendyl

Katalognr.
1097
Varunr
153516
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Väggur

Katalognr.
1074
Varunr
153452
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Väggur

Katalognr.
1032
Varunr
153323
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Bordspendyl Bränförgylld

Katalognr.
1016
Varunr
153262
Högsta Bud
180.00 SEK
Lägg bud

Väggur Kienzle

Katalognr.
1005
Varunr
153244
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Fickur Omega med ställ

Katalognr.
977
Varunr
153201
Högsta Bud
550.00 SEK
Lägg bud

Väggur Junghans

Katalognr.
934
Varunr
153106
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Fickur Omega

Katalognr.
781
Varunr
152812
Högsta Bud
140.00 SEK
Lägg bud

«123»