Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11:00 2018-04-29 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 26/4-18 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 28/4-18 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 29/4-18 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

1177 objekt | Auktionsdatum: 29 april 2018

Damcykel Skeppshult

Katalognr.
3178
Högsta Bud
550.00 SEK
Lägg bud

Barncykel

Katalognr.
3177
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Damcykel

Katalognr.
3176
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Damcykel Svenska Postkod Lotteriet

Katalognr.
3175
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

1081 objekt | Auktionsdatum: 29 april 2018

Sven Jonson Lito

Katalognr.
1058
Varunr
160156
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Handkollorerad Litografi

Katalognr.
1057
Varunr
160154
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Thomas Palmqvist Båtrelief

Katalognr.
1046
Varunr
160101
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Etsning efter Carl Larsson

Katalognr.
1040
Varunr
160092
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Lennart Rohde Litografi

Katalognr.
1039
Varunr
160090
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Axel Olson Lito

Katalognr.
1038
Varunr
160089
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Bengt Orup

Katalognr.
1037
Varunr
160088
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Inge Schiöler Lito

Katalognr.
1013
Varunr
160017
Högsta Bud
200.00 SEK
Lägg bud

Leonard Gyllenborg Akvarell

Katalognr.
1012
Varunr
160016
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Lars Norrman Lito

Katalognr.
1011
Varunr
160015
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Emaljtavla Olle Lisper

Katalognr.
1007
Varunr
160004
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Målning signerad FA. 1900

Katalognr.
993
Varunr
159969
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»