Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11:00 2017-08-06 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 3/8-17 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 5/8-17 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 6/8-17 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

959 objekt | Auktionsdatum: 06 augusti 2017

Kosta Boda Bertil Vallien

Katalognr.
2959
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Orrefors Kristallskål

Katalognr.
2958
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Figurin Paul Hoff Gustavsberg

Katalognr.
2957
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Orrefors 3st Glas Salut Simon Gate

Katalognr.
2956
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

1197 objekt | Auktionsdatum: 06 augusti 2017

Lennart Jirlow Lito

Katalognr.
1180
Varunr
146753
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Åke Dalberg Oljemålning

Katalognr.
1179
Varunr
146752
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Lars Norrman Lito

Katalognr.
1178
Varunr
146751
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Åke Dalberg Akvarell

Katalognr.
1177
Varunr
146750
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Åke Dalberg Oljemålning

Katalognr.
1176
Varunr
146749
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

F.W Sküld Oljemålning

Katalognr.
1175
Varunr
146748
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Johan Waldenström Teckningar

Katalognr.
1161
Varunr
146733
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Gunnar Pettersson Målning på trä

Katalognr.
1149
Varunr
146711
Högsta Bud
280.00 SEK
Lägg bud

Annette Boje Oljemålning

Katalognr.
1146
Varunr
146698
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Jöran Nyberg handkolorerad litografi

Katalognr.
1145
Varunr
146697
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Yngve Mauritsson Lito

Katalognr.
1144
Varunr
146696
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Curt Agge Gouache

Katalognr.
1143
Varunr
146695
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«123456789»