Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11.00 2017-04-02 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 30/3-17 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 1/4-17 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 2/4-17 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

1005 objekt | Auktionsdatum: 02 april 2017

Rölakanmatta Ulla Parldal

Katalognr.
3007
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Soffbord Höjbart

Katalognr.
3006
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Hylla Stringmodell

Katalognr.
3005
Högsta Bud
300.00 SEK
Lägg bud

Karmstol Nordiska Kompaniet Triva Bengt Ruda

Katalognr.
3004
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

1209 objekt | Auktionsdatum: 02 april 2017

2st Aino Vastamäki Oljemålningar

Katalognr.
1196
Varunr
140221
Högsta Bud
140.00 SEK
Lägg bud

Oljemålning signerad KEA

Katalognr.
1153
Varunr
140140
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Hardy Strid Oljemålnig

Katalognr.
1152
Varunr
140139
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Thomas Hafström Lito

Katalognr.
1135
Varunr
140037
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Ulf Hårdner Oljemålning

Katalognr.
1134
Varunr
140036
Högsta Bud
140.00 SEK
Lägg bud

Filip Pärson 1923 Teckning

Katalognr.
1110
Varunr
139977
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Stefan Persson Oljemålning

Katalognr.
1099
Varunr
139955
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Inge Törner Oljemålning

Katalognr.
1098
Varunr
139954
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Sven Jonson Lito

Katalognr.
1097
Varunr
139953
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Olle Agnell Oljemålning

Katalognr.
1096
Varunr
139952
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Vide Janson Lito

Katalognr.
1095
Varunr
139951
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

F Thomsen Oljemålning

Katalognr.
1094
Varunr
139949
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»