Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11.00 2017-04-02 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 30/3-17 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 1/4-17 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 2/4-17 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

1005 objekt | Auktionsdatum: 02 april 2017

Rölakanmatta Ulla Parldal

Katalognr.
3007
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Soffbord Höjbart

Katalognr.
3006
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Hylla Stringmodell

Katalognr.
3005
Högsta Bud
300.00 SEK
Lägg bud

Karmstol Nordiska Kompaniet Triva Bengt Ruda

Katalognr.
3004
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

1209 objekt | Auktionsdatum: 02 april 2017

2st Svärd

Katalognr.
1100
Varunr
139956
Högsta Bud
650.00 SEK
Lägg bud

Yxa 1800-tal

Katalognr.
1037
Varunr
139858
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Svärd Kina träbalja och etsad klinga 1900 tal

Katalognr.
1036
Varunr
139857
Högsta Bud
140.00 SEK
Lägg bud

Hagelgevär Suhl Kal 12

Katalognr.
396
Varunr
138670
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Studsare HDF 5,6*15R

Katalognr.
395
Varunr
138669
Högsta Bud
350.00 SEK
Lägg bud

Studsare Husqvarna Kal 9,3*62mm

Katalognr.
394
Varunr
138668
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud