Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11:00 2017-08-06 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 3/8-17 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 5/8-17 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 6/8-17 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Warning: array_reverse() expects parameter 1 to be array, null given in /storage/content/06/157806/hebergsauktioner.se/public_html/wp-content/themes/hebergsauktioner/auction-objects.php on line 355

Webauktion

93 objekt | Auktionsdatum: 06 augusti 2017

Kommande klubbauktion

186 objekt | Auktionsdatum: 06 augusti 2017

Matskedar silver CC Carlen 1849 ca 329gr

Katalognr.
187
Varunr
143241
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Stellan Mörner Provtryck

Katalognr.
186
Varunr
144982
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Erik Olson Lito

Katalognr.
185
Varunr
144980
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Einar Jolin Lito

Katalognr.
184
Varunr
144979
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Sven Erixson "X-et" Lito

Katalognr.
183
Varunr
144978
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Erik Olson Lito Provtryck

Katalognr.
182
Varunr
144977
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Bengt Lindström Gouache

Katalognr.
181
Varunr
144976
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Esaias Thorén Lito

Katalognr.
180
Varunr
144981
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Bror Jönsson Oljemålning

Katalognr.
179
Varunr
144974
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Sven Jonson Lito

Katalognr.
178
Varunr
144973
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Axel Olson Lito

Katalognr.
177
Varunr
144972
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Ove Persson Akvarell

Katalognr.
176
Varunr
144971
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»