Avhämtning

Utlämningen är öppen auktionsdagen fram till 19.30 och måndagen efter mellan 8.00 till 12.00.

Inropade objekt avhämtas senast dagen efter auktionen.  Avgift för magasinering kan tillkomma på föremål som inte avhämtas i tid. Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella skador som uppkommit på föremål som inte avhämtas samma dag som auktionen.

Vi kan även ordna packning och transport av mindre ej ömtåliga objekt till postens inlämnings ställe av inropade objekt mot en avgift.
Vid skador vid transport tar vi inget ansvar för. Helst vill vi att ni kontaktar någon av transportfirmorna.

Våra Auktionsobjekt

Parksoffa med ormstativ i gjutjärn 1800tal

Katalognr.
183
158427
1 000.00 SEK

Hund i metall

Katalognr.
456
158886
100.00 SEK

Bordslampa

Katalognr.
508
158964
100.00 SEK

Skulpturgjutjärn Dalahäst Andreas Wargenbrant Monogram signerad 2007

Katalognr.
849
159572
240.00 SEK

Herend 4del

Katalognr.
976
159922
100.00 SEK

Taklampa

Katalognr.
159616
100.00 SEK
För musen över här för att pausa omladdningen