Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11:00 2019-12-29 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Fredagen den 27/12-19 Kl 11:00-14:00
Lördagen den 28/12-19 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 29/12-19 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

420 objekt | Auktionsdatum: 29 december 2019

3st Vilhelm Bjerke Petersén litografier

Katalognr.
2420
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Evy Låås Litografi

Katalognr.
2419
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Bengt Olson Litografi

Katalognr.
2418
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Karmstol

Katalognr.
2417
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

414 objekt | Auktionsdatum: 29 december 2019

Stilgrupp

Katalognr.
414
Varunr
188805
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Stilbyrå med marmorskiva

Katalognr.
413
Varunr
188804
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Stilbyrå med marmorskiva

Katalognr.
412
Varunr
188803
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Soffbord

Katalognr.
411
Varunr
188802
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Bord 8st Stolar Axet

Katalognr.
410
Varunr
188801
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

2st Fåtöljer tyg Lotus Lin Svenskt Tenn GP & J Baker

Katalognr.
409
Varunr
188800
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Skulptur Axel Andersson "AXA"

Katalognr.
408
Varunr
188799
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Carl Magnus Litografi

Katalognr.
407
Varunr
188795
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Carl Magnus Litografi

Katalognr.
406
Varunr
188794
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Wilhelm Lindvall Litografi

Katalognr.
405
Varunr
188793
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Jacques Villon Torrnålsgravyr

Katalognr.
404
Varunr
188792
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Luftgevär

Katalognr.
403
Varunr
188791
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»