Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: 2019-08-04 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 1/8-19 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 3/8-19 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 4/8-19 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

981 objekt | Auktionsdatum: 04 augusti 2019

Royal Ivory Buljongkoppar

Katalognr.
2982
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Plåtburk

Katalognr.
2981
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Bordslampa

Katalognr.
2980
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Flussvas 1800-tal

Katalognr.
2979
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

963 objekt | Auktionsdatum: 04 augusti 2019

Fat "Malakit" Målerås Eva Englund

Katalognr.
963
Varunr
183133
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

2st Bordslampor Royal Copenhagen

Katalognr.
962
Varunr
183132
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Royal Copenhagen "Musselmalet" Gräddkanna och Sockerskål

Katalognr.
961
Varunr
183131
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Royal Copenhagen "Musselmalet" Gräddkanna och Sockerskål

Katalognr.
960
Varunr
183130
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Skulptur Björn Hultqvist Johansfors

Katalognr.
959
Varunr
183129
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Figurin B&G

Katalognr.
958
Varunr
183128
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Figurin "Kejsarens nya kläder" Royal Copenhagen

Katalognr.
957
Varunr
183127
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Klarinett Vandoren

Katalognr.
956
Varunr
183126
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Rosenthal Kaffeservis

Katalognr.
955
Varunr
183121
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Orrefors Sven Palmqvist "Selena" Skål

Katalognr.
954
Varunr
183112
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Bålskål dekorslipad

Katalognr.
953
Varunr
183111
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Parhundar Staffordshire 1800 tal

Katalognr.
952
Varunr
183110
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»