Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11:00 2018-12-30 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 27/12-18 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 29/12-18 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 30/12-18 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

1224 objekt | Auktionsdatum: 30 december 2018

Hallmöbel

Katalognr.
3228
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Akvarell

Katalognr.
3227
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Litografi

Katalognr.
3226
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

2st Stolar

Katalognr.
3225
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

1067 objekt | Auktionsdatum: 30 december 2018

Fat

Katalognr.
1069
Varunr
171915
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Sagamink

Katalognr.
1068
Varunr
171914
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

2st Karmstolar

Katalognr.
1067
Varunr
171908
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Marmorpiedestal

Katalognr.
1066
Varunr
171907
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Marmorpiedestal

Katalognr.
1065
Varunr
171906
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Takkrona

Katalognr.
1064
Varunr
171891
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Pigtittare

Katalognr.
1063
Varunr
171878
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Waldermarsudde Prins Eugen Ytterfoder

Katalognr.
1062
Varunr
171877
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Vas Cloisonnè Kina

Katalognr.
1061
Varunr
171876
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Matservis Rosenthal Maria Björnbär

Katalognr.
1060
Varunr
171875
Högsta Bud
550.00 SEK
Lägg bud

Vas B&G

Katalognr.
1059
Varunr
171874
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Trumpet

Katalognr.
1058
Varunr
171872
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»