Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11:00 2019-11-17 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 14/11-19 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 16/11-19 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 17/11-19 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

611 objekt | Auktionsdatum: 17 november 2019

Soffa

Katalognr.
2611
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Klädskåp

Katalognr.
2610
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

4st Fåtöljer

Katalognr.
2609
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Dagbädd

Katalognr.
2608
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

632 objekt | Auktionsdatum: 17 november 2019

Pendyl Japy Freres, Paris

Katalognr.
507
Varunr
186773
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Bordsur A.D.Mougin Frankrike 1880-1900 vit marmor med metalldetaljer

Katalognr.
378
Varunr
186477
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Bordspendyl 1800 tal möjligen Delft fajans, målad dekor

Katalognr.
377
Varunr
186476
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Bordsur i Empirestil med intarsia och förgyllda bronser

Katalognr.
376
Varunr
186475
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Art deco bordsur The Sessions Clock Co. USA 1903-1933

Katalognr.
375
Varunr
186474
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Bordsur märkt Royal Vienna tidigt 1900 tal

Katalognr.
374
Varunr
186473
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Porslins bordsur 1900 tal VEB porzellan manufaktur Plaue Tyskland

Katalognr.
360
Varunr
186442
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Förgylld väggpendyl

Katalognr.
358
Varunr
186440
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Skeppsur Seth Thomas conn. USA tidigt 1900 tal bakelit

Katalognr.
333
Varunr
186415
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Fransk bordspendyl 1800 tal Jean Vincenti

Katalognr.
332
Varunr
186414
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Junghans herrgårdsur 1800/1900 tal

Katalognr.
330
Varunr
186412
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Bordsur

Katalognr.
302
Varunr
186317
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

«12»