Mer information

OBS Detta är en klubbauktion man kan bjuda på webben fram till 11:00 auktionsdagen. Endast 30kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion: Kl 11:00 2019-06-16 Heberg

Det är samma visnings tider för webbauktionen.
Torsdagen den 13/6-19 Kl 17:00-19:00
Lördagen den 15/6-19 Kl 11:00-14:00
Söndagen den 16/6-19 Kl 10:00

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion

386 objekt | Auktionsdatum: 16 juni 2019

Herrarmbandsur Omega Seamaster

Katalognr.
N/A
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Herrarmbandsur Omega Seamaster

Katalognr.
2387
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Herrarmbandsur Omega Geneve

Katalognr.
2386
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Herrcykel Dbs

Katalognr.
2385
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Kommande klubbauktion

548 objekt | Auktionsdatum: 16 juni 2019

Lars Larsson Konstsmide "Skytten"

Katalognr.
475
Varunr
179746
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Henrik Allert Litografi

Katalognr.
474
Varunr
179745
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Sixten Lundbohm Gouache

Katalognr.
473
Varunr
179744
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

C.G Hellström "Dockan" 1893 Kopi Akvarell

Katalognr.
472
Varunr
179743
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Karta kolorerad

Katalognr.
471
Varunr
179742
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Troll Rolf Heby -72

Katalognr.
451
Varunr
179699
Högsta Bud
1 100.00 SEK
Lägg bud

Bronsskulptur Stan Wys IV/VIII 2008

Katalognr.
450
Varunr
179698
Högsta Bud
800.00 SEK
Lägg bud

Skulptur Brons

Katalognr.
449
Varunr
179697
Högsta Bud
140.00 SEK
Lägg bud

Terracotta Byst

Katalognr.
448
Varunr
179696
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Walter Bengtsson Byst terracotta 1/5

Katalognr.
447
Varunr
179695
Högsta Bud
120.00 SEK
Lägg bud

Walter Bengtsson Skulptur "Katt och Fågel"

Katalognr.
446
Varunr
179694
Högsta Bud
2 200.00 SEK
Lägg bud

Walter Bengtsson Skulptur "Pickande fågel på astronaut

Katalognr.
445
Varunr
179693
Högsta Bud
2 200.00 SEK
Lägg bud

«12345»