Mer information

Visning:
Torsdagen den 23/3 16-19:00
Lördagen den 25/3 11-14:00

Endast 40kr tillkommer på klubbat pris INGEN extra procent.

Det kommer mera objekt fram tills första visningen

Föremål som säljs på auktion är begagnade och säljs i befintligt skick. Det ankommer på köparen att undersöka föremålen och förvissa sig om skicket

Objektsbeskrivning
Objektens beskrivning återspeglar Hebergs Auktioner uppfattning om objekten. Hebergs Auktioner ansvarar inte för skador som förbigåtts vid besiktningen. Hebergs auktioner ansvarar för att katalogtexter gällande ett föremåls upphovsman återger den allmänt godtagna uppfattningen om föremålet vid tiden för tryckningen av katalogen, men Hebergs Auktioner ansvarar inte för eventuella felaktigheter i katalogtexten såvida inte den felaktiga uppgiften lämnats genom grov oaktsamhet. Bilder i katalogen är till för identifierings- syfte och återspeglar inte nödvändigtvis objektens kondition. Ändringar i katalogtext kan förekomma efter att katalogen tryckts/publicerats. Sent inkomna ändringar meddelas muntligen vid försäljningstillfället. Ur och tekniska föremål säljs som samlarobjekt och Hebergs Auktioner kan inte garantera att de är i fungerande skick. Köparens undersökningsplikt gäller. Om Hebergs Auktioner efter begäran från köparen har lämnat en konditionsrapport om ett föremåls kondition skall uppgifterna endast behandlas som vägledning för köparen och befriar inte köparen från dennes undersökningsplikt.. ALLA BUD ÄR BINDANDE.

Auktionsinformation

Auktion:

Mer info

Logga in / Skapa konto

För att kunna lägga bud behöver ni ett konto hos oss. Efter att ni skapat ett konto kan ni enkelt lägga bud på våra auktionsobjekt.

Logga in / Skapa konto

Att lägga bud

Här finner ni hjälptext som beskriver hur man går tillväga för att lägga ett bud på våra auktioner

Att lägga bud

Auktioner i nytt fönster

Vill ni hellre titta på våra auktionsobjekt i eget fönster kan ni klicka på knappen nedan för att öppna ett nytt fönster med alla våra auktionsobjekt.


Webauktion 2, 26/3-23 13-16:00

221 objekt | Auktionsdatum: 26 mars 2023

Taklampa Carl Fagerlund Orrefors

Katalognr.
221
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Anna Maria Rogberg Litografi

Katalognr.
220
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Sven Lidberg Litografi

Katalognr.
219
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

Olle Agnell Etsning

Katalognr.
218
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»


Webauktion 1, 26/3-23 11-13:00

275 objekt | Auktionsdatum: 26 mars 2023

Luftgevär Hatsan mod 33

Katalognr.
2276
Högsta Bud
350.00 SEK
Lägg bud

Luftgevär Feinwerkbau 300S

Katalognr.
2275
Högsta Bud
350.00 SEK
Lägg bud

Oljemålning

Katalognr.
2274
Högsta Bud
100.00 SEK
Lägg bud

Litografi

Katalognr.
2273
Startpris
100.00 SEK
Lägg bud

«12345678910»